• Regulamin świetlicy

        •  

           

            

          1.   Świetlica szkolna jest czynna od godz 6.30 do 17.00

          2.  Ze świetlicy korzystają uczniowie zapisani. W tym celu rodzic wypełnia Kartę Zgłoszenia (dostępna w świetlicy) i składa ją w pierwszym tygodniu września. Dane muszą być prawdziwe i aktualne. O zmianach  danych zawartych w karcie zgłoszenia należy na bieżąco informować kierownika świetlicy lub wychowawców. 

          3.    Uczeń niezapisany do świetlicy może jednorazowo skorzystać z opieki świetlicy, jeśli umożliwia to liczebność grup wychowawczych w danym dniu. Każdorazowo rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do złożenia pisemnej prośby o zapewnienie dziecku opieki, z określeniem daty, przedziału godzin przebywania w świetlicy, nazwisk osób upoważnionych do odbioru dziecka oraz podaniem numeru kontaktowego i podpisem.

          4. Do świetlicy przyprowadzane są dzieci zdrowe. Dziecka chorego lub podejrzanego o chorobę nie należy przyprowadzać do świetlicy. Dzieci zakatarzone, przeziębione, kaszlące nie mogą przebywać w grupie z dziećmi zdrowymi. Nauczyciel ma prawo poprosić rodzica o dostarczenie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do uczęszczania takiego dziecka do szkoły.

          5. Dzieci odbierane są przez osoby upoważnione przez rodzica, podane w Karcie zgłoszenia. Dopuszcza się w sytuacjach wyjątkowych przedstawienie jednorazowego oddzielnego upoważnienia do odbioru dziecka, na którym trzeba wyszczególnić dane osoby odbierającej: imię i nazwisko.

           6. Samodzielny powrót dziecka do domu musi być poprzedzony pisemnym oświadczeniem rodzica, iż wyrażają na to zgodę i ponoszą całkowitą odpowiedzialność za dziecko. Polecenia ustne wydane dziecku oraz prośby telefoniczne nie będą respektowane. 

          7. Rodzice/prawni opiekunowie są zobowiązania do odebrania dziecka ze świetlicy do godziny 17.00. Jeśli rodzic nie odbierze dziecka o czasie, wychowawca świetlicy próbuje nawiązać kontakt telefoniczny z rodzicem i ustala zasady dalszego postępowania. W przypadku braku kontaktu z rodzicem/prawnym opiekunem wychowawca ma obowiązek zawiadomić policję o zaistniałym fakcie, czeka z dzieckiem do momentu przyjazdu patrolu, po czym przekazuje sprawę policji.

          8. Osoba odbierająca dziecko ze świetlicy szkolnej nie może być pod wpływem alkoholu ani środków odurzających. W przypadku podejrzenia przez portiera lub wychowawcę, że rodzic (opiekun prawny lub osoba upoważniona) zgłosił się po dziecko w stanie wskazującym na nietrzeźwość, dziecko nie zostanie takiej osobie wydane. Wtedy o takiej sytuacji informowany jest kierownik świetlicy, pedagog lub dyrektor szkoły. Osoba pod wpływem musi opuścić teren szkoły, wezwać do szkoły drugiego rodzica lub innego opiekuna dziecka. Jeżeli wezwanie innego opiekuna jest niemożliwe (a dodatkowo nietrzeźwa osoba odmawia opuszczenia budynku szkoły i żąda wydania dziecka), wzywana jest policja.

          9. W przypadku jakichkolwiek zmian w sposobie odbioru (zmiana osób upoważnionych) lub powrotu dziecka rodzic/opiekun przekazuje osobiście informację w formie pisemnej. Informacje telefoniczne lub ustne wydane dziecku nie są akceptowane.

          10. Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do pouczenia dziecka:
          • o obowiązku zgłaszania się do świetlicy bezpośrednio po zakończeniu zajęć lekcyjnych;

          • o zakazie opuszczania świetlicy bez wiedzy i zgody nauczyciela;

          • o zakazie przebywania bez opieki na korytarzach szkolnych przed i po lekcjach.

          11. Dzieci korzystające ze świetlicy mają obowiązek pozostawiania okrycia wierzchniego w szafkach oraz używania na terenie świetlicy obuwia zmiennego. 

          12. Obowiązkiem każdego dziecka przebywającego w świetlicy jest dbałość o oddany mu do użytku sprzęt sportowo – rekreacyjny i wyposażenie placówki oraz zachowanie porządku w miejscu przebywania. Za umyślnie wyrządzone przez dziecko szkody odpowiadają rodzice/opiekunowie prawni.