• 29 listopada 2021r.

Szkolenie z pierwszej pomocy dla klas ósmych.

26 listopada 2021r.

JAk zrobić skrzata? Swojego własnego ulubionego skrzata, klasa 5 w akcji.

25 listopada 2021r.

Dzień pluszowego misia.

25 listopada 2021r.

Biegające dyktando w klasie 3a

24 listopada 2021r,

Zakodowana ortografia w klasie 3b

22 i 23 listopada 2021r.

Wycieczka klas 7- 8 do Warszawy

20 listopada 2021r.

Ks. Jan Franciszek Macha został ogłoszony błogosławionym. Formułę beatyfikacyjną wygłosił papieski delegat, kard. Marcello Semeraro podczas mszy św. beatyfikacyjnej sprawowanej w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.
                     Ks. Jan Macha to drugi błogosławiony pochodzący ze Starego Chorzowa i zarazem uczeń Naszej Szkoły. W czasie okupacji pomagał prześladowanym rodzinom Powstańców Ślaskich. Organizował żywność, ubrania. Jego działalność była charytatywna.

Jego pracą magisterską była „Monografia Starego Chorzowa parafii św. Marii Magdaleny” obronił ją 15 czerwca 1939 z wynikiem bardzo dobrym, otrzymując dyplom magistra teologi
                    Za pomoc ludziom prześladowanym i pozbawionym środków do życia, został oskarżony przez Niemców, skazany na śmierć za zdradę stanu i zabity na gilotynie w 1942r.
                     Pozostawił list pożegnalny dla rodziny, w którym czytamy "
          Żyłem krótko, lecz uważam, że swój cel osiągnąłem. Nie rozpaczajcie! Wszystko będzie dobrze. Bez jednego drzewa las lasem zostanie. Bez jednej jaskółki wiosna też zawita, a bez jednego człowieka świat się nie zawali"

Miał wtedy 28 lat.

17 listopada 2021r.

Dzień czarnego kota hucznie obchodzony w świetlicy szkolnej.

17 listopada 2021r.

Klasa VI w Muzeum Śląskim. Podróż śladami Tomka Wilmowskiego. Alfred Szklarski to marka wyjątkowa.

16 listopada 2021r.

Prelekcja pracownika IPN: przedstawienie sylwetki księdza Jana Machy przed uroczystą beatyfikacją. Prelekcja dla uczniów klas ósmych.

10 listopada 2021r.

O godzinie 11:11 śpiewaliśmy hymn Polski.
               Skromniej  niż zwykle uczciliśmy rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Nie było akademii, bo pandemia. W klasach o godzinie 11:11 odśpiewaliśmy hymn Polski, na baczność.

9 i 10 listopada 2021r.

O bezpieczeństwie na drodze. Zajęcia ze strażą miejską w klasach 2 i 3

9 listopada 2021r.

Święto Dyni
                            Nasza szkoła zamieniła się dziś w niesamowite miejsce - jak na prawdziwym festiwalu dyń !

Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania tworząc piękne dekoracje - gratulujemy.
                            Korytarze i okna w jesiennycm, dyniowym wystroju.

3 listopada 2021r.

Popołudnie w bibliotece w klimacie Lema.
                        Popołudnie w klimacie Lema dobiegło końca  Udało wam się wyruszyć statkiem w międzygalaktyczną podróż oraz zgarnąć nagrodę z błękitnej skrzynki. Szczególne brawa dla tych, którzy wykazali się super wiedzą i bez problemu ukończyli test wiedzy. Humor jak zawsze dopisywał i atmosfera była wspaniała.

29 października 2021r.

Przerwa na czytanie.

II Międzynarodowa edycja VI Ogólnopolska akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Czytali wszyscy, uczniowie i nauczyciele, mali i trochę wieksi.
                    Uczennice ze starszych klas zrobiły niespodziankę klasom I-III i i na przerwie czytały dzieciom różnego rodzaju bajki, opowiadania, wierszyki. W tym dniu każdy przyszedł z książką i opowiadał na języku polskim o swoich ulubionych lekturach.

Od 25 października do  5 listopada 2021r.

Warsztaty profilaktyczne dotyczące tematyki uzależnień dla klas 8 i 7 ( wybrane klasy). Prowadzi je terapeuta uzależnień, pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chorzowie.
          25 .10 klasa 7a, 3.11 klasa 8a, 5.11 klasa 8b

27 października 2021r.

Pasowanie pierwszoklasistów. Skromniejsze niż niegdyś, bo pandemia. Ale pasowanie!

27 października 2021r.

Klasy 2a, 3a i 3b spędziły dzień na wycieczce do dwóch wyjątkowych miejsc.
                       Dzieci odwiedziły Śląski Ogród Botaniczny, gdzie w roli początkujących dendrologów uczyły się rozpoznawać różne gatunki drzew, stworzyły klasowe zielniki, mierzyły grubość drzew i obliczały ich wiek.
                      Następnie uczniowie zwiedzili Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie. Tam dzieci dowiedziały się wiele o wypieku pieczywa i szacunku do chleba. Obejrzały dawne urządzenia domowe i zasiadły w ławkach dawnej klasy.

26 października 2021r.

Klasa 1a odwiedziła centrum edukacji " Bajka Pana Kleksa"w Katowicach.

25 października 2021r.

Odsłonięcie tablicy Tobie Polsko

Uroczystość zorganizowana w reżimie sanitarnym. Jedynie kilkunastosobowa delegacja uczniów i krótki program w obecności przedstawicieli Urzędu Miasta, Prezydenta miasta, przedstawiciela IPN oraz pocztów sztandarowych.
                     Tablice takie otrzymały obiekty związane z Powstaniami Śląskimi. W Naszej Szkole przez osiem tygodni w 1921 roku była baza Powstańców. Tu gromadzili broń. Stąd wyruszali na akcje bojowe.

20 października 2021r.

We wszystkich klasach siódmych i ósmych odbyła się prelekcja przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich.
                     Uczniowie mieli m.in. możliwość poznania przepisów prawa, skutków prawnych nieodpowiedzialnych zachowań, działań policji w tym zakresie.

20 października 2021r.

Lekcja higieny w ramach akcji Sanepidu. Klasy 2a, 3a, 3b zastosowały wiedzę o higienie w sposób bardzo praktyczny i ćwiczeniowy.

1 września 2021r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022.

Niestety tylko klasy pierwsze spotkały się na sali gimnastycznej z powodu pandemii. Klasy starsze spotkały się z wychowawcami w swoich salach.