Nagłówek
27 czerwca 2015r. do 31 sierpnia 2015r.
Udanych wakacji
Plan na wakacje (jeden z niezliczonych)
Szukać wiatru w polu,
zapomnianych słów.
Słońca śladów w kąkolu,
przedwczorajszych bzów.
Szukać wiatru w polu.
Niech to trwa i trwa.
Szukać niezwykłego.
Nawet w niebie dna.26 czerwca 2015r.
Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2014/15
Zdjęcia w albumie fotograficznym
24 czerwca 2015r.
Wyprawa rekreacyjno- sportowa IV A
"Każde dziecko o tym wie:
Chcesz być zdrowy – ruszaj się!
Sport to bardzo ważna sprawa.
Są reguły- jest zabawa."( " Elementarz sportowy" ,Internet)
W przedostatnim dniu nauki , zgodnie z przysłowiem : " W zdrowym ciele, zdrowy duch" -wybraliśmy się na siłownię i na kręgle. Pogoda na szczęście dopisała, więc mogliśmy zmierzyć się z takimi wyzwaniami jak: orbitrek eliptyczny, jeździec konny, piechur, narty biegówki, rower, wahadło...
Później próbowaliśmy poznać zasady gry w kręgle, większość z nas po raz pierwszy rzucała kulami starając się zbić jak najwięcej ciężkich pionów i uzyskać najlepszy wynik. Trudne to , ale nie święci garnki lepią!
Zdjęcia w albumie fotograficznym
24 czerwca 2015r.
Park i kręgle klasy piątej
Spacer przez Park Śląski był długi i wyczerpujący. Dotarliśmy, zobaczyliśmy, zagraliśmy. W kręgielni na Bytkowie było wesoło. Kule mają napisane liczby. Liczby oznaczają wagę w funtach. Czyli kula z liczbą 12 waży około 6 kilogramów.
Celne rzucanie czymś takim to wyzwanie. Dobrze, że to komputer zlicza punkty i wyświetla, kto ma rzucać w danej chwili.23 czerwca 2015r.
Zajęcia z pedagogiem szkolnym
Odbyły się pogadanki w klasach z pedagogiem szkolnym na tematy:
- Nasze bezpieczeństwo w czasie wakacji
- Nie igraj z dopalaczmi.
23 czerwca 2015r.
Żywa lekcja przyrody
Kameleon ma język tak długi, jak całe
jego ciało od pyszczka do końca ogona.
Przyrodnik i hodowca zaprezentował swoje zwierzęta. Nie pieski czy kotki, ale żabę - byk, pająka ptasznika, kameleona, żółwie, gekona, węża królewskiego, pytona i inne okazy pajęczaków, płazów i gadów.
Opowiedział o ich zwyczajach, osobowości i osobliwości bardzo zaskakujące. Duży skorpion wcale nie musi być bardzo jadowity. Skorpion jest tym bardziej jadowity, im ma mniejsze szczypce.
Stonoga ma dużo nóg, często więcej, niekiedy nieco mniej niż sto, ale dokładnie sto - to raczej nieZdjęcia w albumie fotograficznym
22 czerwca 2015r.
Klasy czwarte były w aquadromie w Rudzie Śląskiej
22 czerwca 2015r.
Bezpieczne Życie
Klasy drugie były w Parku Śląskim na podsumowaniu programu Bezpieczne Życie
16 czerwca 2015r.
Wyniki konkursów miejskich
W Konkursie Literackim organizowanym przez SP 37 Julia Skrzypczak zajęła III miejsce. Konkurs dotyczył odkrywcy Ameryki - Krzysztofa Kolumba. Tematem dla uczestników części literackiej był List znaleziony w butelce.
W Konkursie Grafiki Komputerowej Piłka w Grze organizowanym przez SP 21 wyróżnienia otrzymały: Wiktoria Kocur i Julia Lazar.Gratulacje.
Praca konkursowa Julki w Twórczości Uczniów
13 czerwca 2015r. sobota
Wycieczka do ZOO
Dla uczestników zajęć z języka angielskiego projektu EFS Nowy Start ... Należało zobaczyć, nazwać, opisać i przetłumaczyć na angielski oczywiście.
Było zabawnie, gorąco i egzotycznie. Do przetłumaczenia takie zdanie: "Można wejść do paszczy wielkiego gada, jedynie wtedy, gdy na pewno wiemy, że wyginął ponad sto milionów lat temu." Powodzenia.Zdjęcia w albumie fotograficznym
12 czerwca 2015r.
III Starochorzowski Piknik Rodzinny
Wspólne przedsięwzięcie Szkoły Podstawowej nr 24 oraz Zespołu Szkół Budowlanych.
Od 14:30 do 18:30. Na terenie i boisku Budowlanki. Były stoiska, grill, fryzjer, gry planszowe, zabawy sportowe oraz plener malarski.
Występy artystyczne czyli piosenki i tańce w wykonaniu dzieci z Naszej Szkoły były też. Zaśpiewał także zespół muzyczny.
Wizyty: Prezydenta Miasta Pana Andrzeja Kotali oraz Przewodniczącego Rady Miasta Pana Jacka Nowaka uświetniły imprezę.
Przyjechał wóz straży pożarnej, który szczodrze oblał chętnych wodą ze strażackiej sikawki. Kompozycje z roślin ozdobnych do podziwiania i projektowania - interesujące.
Na zakończenie - wspólny taniec.Zdjęcia w albumie fotograficznym
10 i 11 czerwca 2015r.
Wycieczka klasy 5 i 4b do Bochni, Ojcowa, Jerzmanowic
Kiedy średniej wielkości żabka usiądzie na mapie Polski, w miejscu gdzie leży Częstochowa i wysunie swój płazi jęzor w kierunku południowo wschodnim, to język ten przykryje teren Jury Krakowsko Częstochowskiej.
Na Jurze w Pieskowej Skale i Ojcowie podziwialiśmy wapienne skałki: Maczugę Herkulesa, Fortepian, Skały Panieńskie i wiele innych. W Grocie Łokietka było zimno i wilgotno, jak to w jaskini.
W Bochni: winda, którą zjechaliśmy 212 metrów pod ziemię, pociąg Kuba, kaplica, legendy o początkach wydobywania soli i data 1248, którą trzeba było zapamiętać, bo potem egzamin i Skarbnik nie wypuści tego, kto by się odważył zapomnieć.
Zjeżdżalnia miała 148 metów długości, zjechali najodważniejsi. Mulimedialne oranżacje, odgłosy pracy średniowiecznych górników, projekcje, świetlny tunel i zakonnik cysterski na powitanie. Skalne - solne ściany chodników można polizać: słone jak nie wiem co. Bałwany solne też słone i cenne.
Podziemny kościółek, jedyny na świecie kościół, przez środek którego przejeżdża pociąg, Kuba oczywiście. Podziemna restauracja, podziemne boisko, podziemna dyskoteka i podziemna komora z łóżkami piętrowymi, gdzie spaliśmy. No i te kopalniane zasady bezpieczeństwa, z którymi dyskutowanie nie miało sensu.
Drugiego dnia po śniadaniu: Osada Sześciu Oraczy. W niej lepienie naczyń z gliny, komponowanie ziołowych mieszanek herbat, owiedziny u tkaczki, cieśli, kowala, powroźnika i w ziemiance wiejskiego wyrobnika. Autokar i przejazd do Jerzmanowic.
W Jaskini Nietoperzowj próby wspinanie się po linie, słuchanie jaskiniowego deszczu i straszne opowieści o jaskiniowych pająkach. Potem grill i powrót do Chorzowa.Zdjęcia w albumie fotograficznym
2 czerwca 2015r.
Dzień Śląski
Jak powstała gwara śląska?
~ Kiedy Pan Bóg stworzył właśnie świat, podeszła do niego grupka ludzi. Pokazywali na język, że nie mają własnej mowy.
Wtedy Pan Bóg powiedział: " Dobra, bydziecie godać tak jak Jo"
O godz 10:00 na sali gimnastycznej były już rozstawione sztandy z maszketami śląskimi: kołocze, żur, kołoczki, sznity z tustym. Zanim można było konsumować, najpierw występy artystyczne.
Każda klasa przedstawiła śląskie wiersze, scenki lub piosenki. O murzynku, o zwierzętach, warzywach itp. Klasa IVa wystąpiła z nową wersją zlotej rybki z babą przeraźliwie zmierzłą.
Były piosenki: Karliku, Szła Dzieweczka, Moplik. Zabawy śląskie przypomniała i zademonstrowała klasa szósta: Raz, dwa, trzy. Baba Jaga patrzy, Zośka.
Potem degustowaliśmy maszkety przygotowane przez Mamy. Było pysznie. Wielkie podziękowania dla Naszych Mam.
"Szła Dzieweczka" na finał odśpiewana przez wszystkich, zakończyła przyjemną i smakowitą uroczystość.
Zdjecia w albumie fotograficznym
1 czerwca 2015r.
Wycieczka do Muzeum
Najpierw Klasy I - III , następnie klasy starsze odwiedziły Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.
Na początek sala kinowa i film Franek. Życie tytułowago Franka to odbicie losów mieszkańców Śląska w początkach XX wieku.
W dwóch grupach podążaliśmy ścieżką edukacyjną, wykonywaliśmy prace plastyczne ze scenami z filmu. Na ścieżce edukacyjnej był śląski sklepik, pracownia fotograficzna, drukarnia, klasa szkolna i dom.
Potem podróż prawdziwym zrekonstruowanym tramwajem, który kiedyś jeździł po ulicach Świętochłowic.
Muzeum jest nowoczesne, mulitmedialne i interaktywne. Dlatego podoba się również dzieciom. Mogły pobyć wśród dawnych ulic. Wysłuchać przemawiających i rozmawiających Powstańców. Dotknąć i odczuć historię. No i spróbnować swoich sił w projektowaniu wozu bojowego.
Zdjęcia w albumie fotograficznym1 czerwca 2015r.
Dzień Dziecka.
Życzenia były, lody - rożki i żadnych jedynek (chyba). Zacne Święto.31 maja 2015r. niedziela
Turniej piłkarski
31 maja odbył się Turniej Piłki Nożnej "RODZICE DZIECIOM-DZIECI RODZICOM"
Drużyny Ojców oraz Uczniów wywalczyły II miejsce .
GRATULACJE.30 maja 2015r. sobota
Wycieczka do Teatru Muzycznego w Gliwicach
W ramach projektu edukacyjnego EFS Nowy Start na Lepsze Jutro odbyła się wycieczka na spektakl muzyczny do Teatru w Gliwicach. Na afiszu Pinokio.
zdjęcia w albumie fotograficznym
29 maja 2015r.
Wycieczka do Międzybrodzia klasy: VI i IVA oraz Noc Bibliotek.
"Światło jest takie, że powinno świecić!"
Trzeba do tego elektrowni. W Porąbce jest zapora elektrowni, dużo wody, której zadaniem jest płynąć w dół.
Góra Żar - wjazd kolejką linowo- terenową- 761 m n.p.m. Można tu jeszcze wiosenny tor saneczkowy pokonać wśród zieleni i w mocno przygrzewającym słońcu. A nad głowami – paralotnie i szybowce! ( Dedal i Ikar tu byli)
Zjeżdżalnia pontonowa też dostarczyła niesamowitych emocji! Jazda w prawo czy w lewo?
I wreszcie- park linowy! Obowiązkowe przeszkolenie zaliczyli wszyscy. Teraz tylko wybór trasy i w drogę! Rowerek, samochód, drabinka, ławeczka, deseczka... Opanować lęk i pokonać przeszkody. Do dyspozycji również plac zabaw!A tuż obok- smażono kiełbaski! Konkursy – na najlepiej latający samolocik z papieru oraz dzieło artystyczne do wyboru : pejzaż, scenka rodzajowa, portret... Zabawy i gry.
I to niebo błękitne nad nami...
Medal dla wynalazcy wycieczek szkolnych.Po powrocie klasa szósta spędziła noc w szkole w ramach Nocy Bibliotek.
Zdjęcia w albumie fotograficznym
27 maja 2015r.
Dzień Rodziny
- Dla Mamy: "Gdziekolwiek zagnają mnie życia burze,
wrócę na pewno, by przynieść Ci róże"
O 16:30 na sali gimnastycznej. Przybyli Uczniowie, Rodzice Uczniów, młodsze Rodzeństwo, starsze też, ale już mniej licznie, Nauczyciele z Dyrektorem na czele rówinież.
Konferansjerka w wykonaniu Eweliny i Martyny z klasy szóstej - rzeczowa. Lapidarność stylu, godna pochwały i naśladownictwa.
Zaśpiewała zerówka, po angielsku i nie tylko. Wierszyki maluchy recytowały całkiem rozrywkowo i ruchliwie. Potem klasy młodsze śpiewały, recytowały. Starały się jak mogły. Podziękowań dla Mam i Tatusiów było bardzo wiele.
Starsze klasy rówież deklamowały i śpiewały. Piąta zatańczyła i zaśpiewała jednocześnie, a to wymaga kondycji.
Uroczystość uświetnili laureaci Konkursu Piosenki Obcojęzycznej Dnia Europejskiego: Martynka, Zuzia, Laura i Wiktoria. Kuba Wcisło zagrał Take me home na organach.
Na finał: Czekolada zatańczona przez każdego, kto tylko miał ochotę zatańczyć, profesjonalizm niekonieczny. No i cukierki od Pani Dyrektor z wielkiego wiklinowego kosza.
Radujmy się.Zdjęcia w albumie fotograficznym
25 maja 2015r. po południu
Warsztaty plastyczne, plener.
Dla klas IV-VI w najstarszej dzielnicy Katowic - Giszowca oraz dawnej dzielnicy robotniczej - perełki śląskiej architektury - Nikiszowca.
Uczniowie wzięli udział w plenerze malarskim, zwiedzili zabytkowe uliczki, place i uwiecznili je na zdjęciach.
Zwiedziliśmy również Muzeum pod Rikszą, gdzie było wiele ciekawych eksponatów.
Już wkrótce zapraszamy na wystawę poplenerową.Zdjęcia w albumie fotograficznym
25 maja 2015r.
Diagnoza umiejętności polonistycznych klasy piątej.
22 maja 2015r.
Festiwal Piosenki
Martyna Guzy i Ania Lończyk wzięły udział w Festiwalu Piosenki Świetlicowej "Wiosenne Nutki" w Szkole Podstawowej nr 21 w Chorzowie. Dziewczynki zostały wyróżnione.
Zdjęcia w albumie fotograficznym
22 maja 2015r.
Kangur Matematyczny - wyniki konkursu
Z radością informujemy o wynikach Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur:
Mateusz Krawczyk z klasy IIa osiągnął wynik bardzo dobry,
Jarek Gołąbowski też z IIa otrzymał wyróżnienie.
Gratulacje, takie wielkie, od całej szkoły.21 maja 2015r.
Wycieczka w góry najlepszych sportowców.
Najlepsi sportowcy szkół Chorzowa byli na górskiej wycieczce. Grupa naszych dziewcząt i chłopców z klasy szóstej też. Z Żabnicy na Halę Boraczą. Było mokro, trochę wiało. Góry i tak piękne.
21 maja 2015r.
Zwiedzanie Urzędu Miasta
Po południu uczniowie biorący udział w zajęciach obywatelskich , projektu EFS "Leszy start-lepsze życie "wraz z opiekunem zwiedzali Urząd Miasta w Chorzowie.
Uczniów przywitał Przewodniczący Rady Miasta Pan Jacek Nowak, były uczeń Naszej Szkoły. Wycieczka zobaczyła i posiedziała w sali posiedzeń Rady Miasta. Przewodnik opowiedział o zadaniach i pracy Urzędu.
Następnie grupa wspięła się na wieżę zegarową, skąd podziwiała panoramę Chorzowa. A potem były cukierki dla dzieci od Pana Jacka Nowaka.Zdjęcia w albumie fotograficznym
21 maja 2015r.
Dzień Europejski w szkoleO godzinie 9:50 wszystkie klasy spotkały się na sali gimnastycznej. Był europejski pokaz mody. Każda klasa przebrała jednego chłopca lub dziewczynkę w sposób charakterystyczny dla wylosowanego kraju.
A na samym początku zerówka zaśpiewała trzy piosenki po angielsku, bo jakżeby inaczej. Klasa szósta zatańczyła. Konkurs piosenki obcojezycznej też był. Piosenki po angielsku, francusku, rosyjsku, hiszpańsku. Wygrała Martyna Guzy i Zuzia Grzempka, a trzecie miejsce zajął duet Laura Olczyk i Wiktoria Hadamik.
Nagrody w konkursie plastycznym na flagii europejskich państw i turnieju wiedzy o Wielkiej Brytanii. Na koniec znowu taniec, ale tym razem tańczyli wszyscy tą samą "Czekoladę" pod dyktando szóstoklasistów.
Zdjęcia w albumie fotograficznym20 maja 2015r.
Dzień Angielski w szkole
Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii dla klas starszych
Wygrała drużna klasy szóstej, II miejsce dla klasy piątej, a trzecie dla IVb..
20 maja 2015r. Ortomaniak 2015r.
W ZSS nr 2. Było dyktando, potem zabawy sportowe z ortografią w tle. Naszą szkołę reprezentowali uczniowe klasy IIb: Krzysztof Marchewicz i Edyta Szczyrbowska. Taki bardzo sportowy ten Ortomaniak 2015, no cóż, tym razem w szkole sportowejZdjęcia w albumie fotograficznym
19 maja 2015r.
Sprawdzian Trzecioklasisty i Diagnoza Umiejętności Matematycznych Piątoklasistów.
14 maja 2015r.
Szkolny Konkurs Matematyczny
najlepsi:
klasy IV - Emilia Sałahub
klasa VI - Aleksander Milde
klasa V - Dawid Głowniak oraz tytuł najlepszego matematyka w szkole
30 kwietnia 2015r.
Spotkanie klas starszych ze sportowcem
Zaraz po uroczystej akademii z klasami IV-VI spotkał się pan Witold Lisek - sportowiec, zdobywca II miejsca w tegorocznym Pucharze Polski w kick-boxingu.
Gość mówił ciekawie. Przyniósł ze sobą rekwizyty, które sprawiły dużo radości. No i oczywiście odpowiedział na mnóstwo pytań o sobie, o treningach, piesku, złamanym nosie, zwycięstwach, porażkach.
Były pytania o planowanie ślubu, o dietę, o zadania domowe ze szkolnych czasów też. No i: "Dlaczego ma pan takie dziwne uszy?"
Wywiad z panem Liskiem w Twórczości uczniów.
Zdjęcia w albumie fotograficznym
30 kwietnia 2015r.
Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja i rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego.
O godzinie 11:00 akademia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu. Potem wiersze, teksty i piosenki: Mazurek 3 Maja, Tu Wszędzie jest Moja Ojczyzna i Czerwone Słoneczko.
Patron: Powstańcy Śląscy, nazwa ulicy 17 Sierpnia i powstańcza tradycja szkoły zobowiązują do upamiętnienia historii, która działa się też w murach Naszej Szkoły - starej i zacnej.
Zdjęcia w albumie fotograficznym
29 i 30 kwietnia 2015r.
Dni profilaktyki
Pod hasłem Żyj zdrowo i bezpiecznie odbyły się Dni profilaktyki w celu utrwalenia wiedzy i umiejętności w temacie zdrowego odżywiania, pierwszej pomocy, zasd zdrowegoo stylu życia.
Były prelekcje, prace plastyczne, projekcje filmu instruktażowego. Uczniowie klas starszych przygotowali pokaz pierwszej pomocy i szkolili młodszych całkiem sprawnie i profesjonalnie.Zdjęcia w albumie fotograficznym
29 kwietnia 2015r.
Zebrania z Rodzicami
25 kwietnia 2015r.
Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie
Pierwsza z wycieczek Projektu Nowy Start na Lepsze Jutro. Grupa z zajęć przyrodniczych eksperymentowała i obserwowała zjawiska optyczne, mechaniczne i akustyczne na obiektach i instalacjach w Ogrodzie Doświadczeń.
Zdjęcia w albumie fotograficznym
24 kwietnia 2015r.
Konkurs "Dzieciaki na szóstkę"
Uczniowie klasy trzeciej Wiktoria Hadamik i Jakub Śliwa wzięli udział w konkursie wiedzowym „Dzieciaki na szóstkę”
Konkurs odbył się w Domu Kultury przy ul. Lompy w Chorzowie i obejmował wiedzę z matematyki, edukacji polonistycznej, przyrodniczej i zdrowotnej.
Uczniowie musieli się wykazać szybkim czytaniem ze zrozumieniem, odpowiadali na pytania dotyczące sportu, fauny, flory, wielkich ludzi, układali tangramy oraz pisali dyktando.
Konkurs umilił występ zespołu tanecznego, który również porwał uczestników konkursu do zabawy.
Zdjęcia w albumie fotograficznym20 kwietnia 2015r.
Nowa pracownia językowa
W starym pokoju nauczycielskim jest nowa pracownia językowa. Remont i instalacja mebli oraz urządzeń zakończyła się. Pracownia powstała dzięki dofinansowaniu EFS , w ramach projektu realizowanego w naszej szkole : "Lepszy start-Lepsze życie"
Na ścianie tapeta z londyńskimi autobusami. Numerowane stanowiska uczniów ustawione w podkowę. Każde stanowisko wyposażone w słuchawki. Biurko nauczyciela też ze słuchawkami i pulpitem sterowniczym.
Pulpit pozwala nauczycielowi wybrać konkretnego ucznia i słuchać, czy jego wymowa angielskich słówek i zdań jest poprawna. A ponieważ uczniowie nie słyszą siebie nawzajem, słyszą nauczyciela, muszą dbać o poprawność i precyzję własnej wymowy, bo nauczyciel przełącza się co chwilę i może przysłuchiwać się właśnie mnie.
Pracownia jest ładna, dzieci nie chcą z niej wychodzić.Zdjęcia w albumie fotograficznym
16 kwietnia 2015r.
Konkurs ABC Zdrowia
Uczennice klasy szóstej wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie ABC Zdrowia, który odbył się w Gimnazjum nr 1 wChorzowie.
Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu pierwszej pomocy, zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania.
Nasze uczennice: Klaudia Ryndak i Agnieszka Barczak zajęły III miejsce.
Gratulujemy, tym bardziej, że konkurencja była liczna.Opiekunem drużyny był pedagog szkolny.
Zdjęcia w albumie fotograficznym
13,14 i 16 kwietnia 2015r.
Wycieczki do Wiejskiej Chaty.
W poniedziałek, wtorek oraz czwartek klasy I - III wyjeżdżały na warsztaty ceramiczne w IZBIE TRADYCJI WIEJSKA CHATA na terenie gospodarstwa w Gliwicach - Bojkowie.
Po przyjeździe przywitała nas wspaniała rogata koza, kogut, kury oraz gęś. Po wejściu do środka chaty znaleźliśmy się w innych, dawnych czasach. Mogliśmy oglądać stare sprzęty, naczynia i meble.
Pani gospodyni opowiedziała nam o wydobywaniu i obróbce gliny oraz wykonaniu z niej pięknych naczyń, ozdób, a nawet instrumentów - okaryny.
Później zabraliśmy się za wykonanie własnych naczyń. Toczyliśmy z gliny wałeczki, wykładaliśmy nimi miski, a potem trzeba było je w środku wygładzić. Pracowaliśmy z wielkim zapałem. Wystarczyło nam jeszcze czasu na wykonanie fantastycznych zwierzątek.
Do szkoły wróciliśmy w dobrych humorach. Teraz, w domu, musimy te miseczki wysuszyć, pomalować i spryskać lakierem do włosów, aby ładnie błyszczały. To mogą być wspaniałe prezenty dla naszych bliskich.
Zdjęcia w albumie fotograficznym
15 kwietnia 2015r.
Spotkanie ze strażakami
Spotkanie klas II ze strażą pożarną w ramach realizowanego programu Bezpieczne Życie. Podczas spotkania strażacy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, przypomnieli najważniejsze numery alarmowe oraz zaprezentowali budowę wozu drabiniastego.
Uczniowie mogli przymierzyć hełm strażacki oraz kurtkę (jak się okazało bardzo ciężką). Strażacy pokazali jak wysoko sięga drabina znajdująca się na wozie (37 m) oraz zaprezentowali sygnał alarmowy. Dzieciom bardzo podobało się spotkanie.14 kwietnia 2015r.
Wyniki konkursu "Dlaczego warto ćwiczyć na lekcji wychowania fizycznego?"
I miejsce Roksana Muchewicz kl 1b
II miejsce Paulina Pałac kl 6
III miejsce Dawid Korczak kl 4b
Wyróżnienia:
Dawid Olesiński kl 6
Natalia Krysztofiak kl6
Alicja Piofczyk i Martyna Kowal kl 6Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
10 kwietnia 2015r.
Klasa szósta na Dniu Otwartym w Gimnazjum nr 1
2 - 7 kwietnia 2015r.
Ferie wiosenne - Święta Wielkanocne
Wiosny by jaśniej było.
Szczęścia by nas cieszyło.
Samych wspaniałych ludzi.
I niechaj nic nas nie znudzi.
Moc pisanek kolorowych
Świąt wesołych oraz zdrowych
1 kwietnia 2015rSprawdzian Szóstoklasisty
25 marca 2015r.
Międzyszkolny konkurs "Z myśleniem za pan brat"
Naszą szkołę reprezentowali: Kuba Paździor i Mateusz Pajer z klasy trzeciej. Było dużo trudnych zadań z matematyki. Prace graficzne na komputerach i geometria w praktyce.
20 marca 2015r.
Pierwszy dzień wiosny i częściowe zaćmienie Słońca
Na wesołej wiosennnej uroczystości były kwiaty, motyle, pracowite mrówki i pszczółki. Konik polny też. Piosenki o wiośnie, dialogi i wiersze. Występowała klasa III i IIa.
Potem wiosenny pokaz mody. Każda klasa przebrała kogoś za wiosnę. Wiosny były śliczne, zabawne, zaskakujące lub wszystko naraz.
Pani Dyrektor podziękowała za występy i zaprosiła uczniów na obserwację zaćmienia Słońca na podwórko szkolne.
Przez przesłony zrobione z klisz i dyskietek (dla bezpieczeństwa wzroku i wyrazistości obrazu) wszyscy obserwowali ciekawe zjawisko astronomiczne.
To był wyjątkowy pierwszy dzień wiosny.Zdjęcia w albumie fotograficznym
19 marca 2015r.
Kangur matematyczny.
Dziś rozwiązywaliśmy zadania konkursu matematycznego Kangur. Dużo zadań, łamania głowy, dużo logicznego myślenia, dużo myśleniem zmęczenia.
17 marca 2015r.
Dyktando z Helen Doron
17 marca odbyło się w naszej szkole II dyktando z języka angielskiego pod patronatem szkoły językowej Helen Doron.
Dyktando zostało przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III i IV-VI.
Najlepsi okazali się: Jakub Śliwa z klasy III i Aleksander Milde z klasy VI.
Zwycięzcom gratulujemy.11, 12, 13 marca 2015r.
Rekolekcje Wielkopostne
Zdjęcia w albumie fotograficznym
4 marca 2015r.
Dzień otwarty szkoły
Rozpoczęło się pokazami sportowymi na sali gimnastycznej. Taniec, akrobatyka, karate, aikido. Potem uczestnicy zostali podzieleni na grupy i przechodzili na kolejne zajęcia do sal.
Obserwowali doświadczenia: wulkan, ciecz nienewtonowska, wypalanie wzorów, rakieta z butelki, balony (niepękające przy przebijaniu) . Rozwiązywali zagadki logiczne, bawili się grami logopedycznymi.
W pracowni komputerowej młodsi malowali czterema kolorami jednocześnie lub wykorzystując odbicie lustrzane, układali też skaczące żabki. Starsi komponowali własne melodie w Logomocji imagine.
W kolejnej sali: karaoke i pląsy. W innej: zakładki ozdobne wycinane, malowane i zdobine wisiorkami.
Zdjęcia w albumie fotograficznym4 marca 2015r.
Czwarty próbny Sprawdzian Szóstoklasisty. Próba generalna.
4 marca 2015r.
Zawody narciarskie w Brennej.
2 lutego do 13 lutego 2015r.
Ferie zimowe
Bezpiecznego i radosnego
odpoczywania zimowego.
1 lutego do 7 lutego 2015r.
Obóz zimowy w Białce Tatrzańskiej
Zdjęcia w albumie fotograficznym
30 stycznia 2015r.
Prelekcja "Bezpieczne ferie" dla uczniów klas młodszych.
30 stycznia 2015r.
Rozpoczęcie II półrocza. Obowiązuje punktowy system oceny z zachowania.
29 stycznia 2015r.
Czwarty Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty.
Uczniowie klasy szóstej pisali próbny Sprawdzian Szóstoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.
28 stycznia 2015r.
Mistrzostwa Chorzowa w Biegach łyżwiarskich.
Reprezentacja Naszej Szkoły w składzie: Wiktoria Szlajter, Wiktoria Janecka, Ola Schweda i Ewelina Żabińska zajęła III miejsce w Mistrzostwach Chorzowa w Biegach łyżwiarskich. Gratulacje dla wszystkich dziewczynek z drużyny.
28 stycznia 2015r.
Zebrania z rodzicami, konsultacje z nauczycielami. Podsumowanie wyników nauczania w I semetrze roku szkolnego 2014/2015
26 stycznia 2015r.
Zabawa karnawałowa klas IV - VI
Zabawa dyskotekowa z dyskotekową lampą i muzyką. Tańce i zabawy najlepiej udawały się szóstoklasistom, szczególnie tańce synchroniczne na stojąco, klęczkach i na leżąco.
Zdjęcia w albumie fotograficznym
26 stycznia 2015r.
Występy dla Babci i Dziadka.
Klasy IIa i III zaprezentowały jasełka. Dziewczynki z klasy szóstej śpiewały kolędy. Dzieci z klas !a, !b i Ic zaśpiewały Babciom i Dziadkom piosenki zapewniające o miłości i sympatii wnuków oraz wzajemnym zrozumieniu. Bo "Babcia z Dziadkiem też kiedyś kłócili się w piaskownicy o łopatkę"
Zdjęcia w albumie fotograficznym
21 i 23 stycznia 2015r.
Turnieje szachowe bez sukcesów, drużynowowych ale dopiero zaczynamy działanie w tej dziedzinie. Krzyś Marchewicz wygrał 4 partie, a Szymon Nowak i Marcin Adamski po 2 partie.
20 stycznia 2015r.
Prelekcja
Uczniowie klas: IVa, IVb i V wzięli udział w prelekcji na temat 'Bezpieczne ferie i odpowiedzialność prawna nieletnich' Prelekcję poprowadzili policjanci z Komisariatu II w Chorzowie.
Zdjęcia w albumie fotograficznym
16 stycznia 2015r.
Zabawa karnawałowa klas młodszych
Rozpoczęła się o 14:45 na sali gimnastycznej. Były księżniczki, piraci, klauni, muszkieter, koty, modelki profesjonalne, wróżki z czarodziejskimi różdżkami, karatecy, legionista rzymski w pełnym rynsztunku itp. Pani Beata też w przebraniu, w stroju czarnego kota.
Wodzirej - klaun aranżował konkursy, zabawy i układy taneczne. Tańce indywidualne, w parach i zbiorowe w kółeczkach. Muzyczna różnorodność, tańczyć umiał każdy bez wyjątku.
Na koniec poczęstunek od Rady Rodziców" soczki i wafelki.Zdjęcia w albumie fotograficznym
14 stycznia 2015r.
Konkurs Kolęd i Pastorałek
W Miejskim Domu Kultury przy ul. Lompy odbył się Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym uczennica klasy trzeciej Naszej Szkoły Ania Lończyk zajęła III miejsce. Gratulacje dla Ani.
13 stycznia 2015r.
Musical w CHCK
. Klasy 0- III obejrzały musical "O małej syrence w niejednej piosence" w Chorzowskim Centrum Kultury. Wszystkim podobała się muzyka, dekoracje i stroje aktorów, które były artystycznym majstersztykiem.
Niektórych nawet przeraziła zła Ośmiornica. To było takie baśniowe przerażenie. Baśń zakończyła się przecież szczęśliwie. Wszyscy w doskonałych humorach wrócili do szkoły.Plakat w albumie fotograficznym
8 stycznia 2015r.
Rozdanie nagród w Miejskim Konkursie "Choinka z Recyklingu".
W sali posiedzeń Urzędu miasta Chorzowa laureatki konkursu otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody.Zdjęcia w albumie fotograficznym
25 grudnia 2014r.
Życzenia świąteczne
Wierszyk Staroświecki
Ot, życzenie pierwsze z kraju...
by Wam żyło się jak w raju.
By pospołu, za pan brat
wraz ze szczęściem iść przez świat.
I niech trudne wszelkie sprawy
poskręcane na supełki
i urazy i obrazy
zaczną śmieszyć jak kukiełki.
By przy stole się rozgościł
korzec zdrowia i miłości.
I u wszystkich był tak mocny
by pozostał całoroczny.
19 grudnia 2014r.
Jasełka i wigilie klasowe.
Od godz 9:00 trwały przygotowania wigilijnych stołów. Potem zasiedliśmy do Wigilii. Były słodycze i napoje. Oczywiście opłatek i kolędy też oraz mnóstwo życzeń pomyślności i zdrowia.
O godz. 10:30 JASEŁKA na sali gimnastycznej przygotowane przez klasę trzecią i drugą A. Jasełka w gwarze śląskiej. Była Maryja, Józef, aniołowie, Herod, pastuszkowie, legionista rzymski, Trzej Królowie, lud zwyczajny no i diabły też były. W śpiewaniu kolęd popisały się dziewczynki z klasy szóstej.
Opowiedziana historia Narodzenia Pańskiego zakończyła się dla wszystkich pomyślnie i radośnie. No z wyjątkiem Heroda, który trafił do piekielnego kotła. W roli kotła: największy garnek, jaki posiada szkoła.
Potem było rozdanie nagród w piernikowym i rysunkowym konkursie mikołajowym.
Pani Dyrektor też dostała prezent: swoje portrety namalowane przez uczniów. Te dzieła zawisną w gabinecie dyrektora.
Hej, kolęda, kolęda...
Zdjęcia w albumie fotograficznym
19 grudnia 2014r.
Rozstrzygnięcie Miejskiego Konkursu "Choinka z recyklingu"
W swoich kategoriach wiekowych uczennice Naszej Szkoły zajęły następujące miejsca:
II miejsce: Ewa Gołąbowska
II miejsca Natalia Krysztofiak
wyróżnienie: Joanna Zawierucha
Rozdanie nagród i posumowanie konkursu odbędzie się w sali posiedzeń Urzędu Miasta 8 stycznia o godz. 11:30.18 grudnia 2014r.
Finał konkursu na bombkę choinkową. Najpierw konkursowe bombki oglądaliśmy na choince w holu przy schodach.
Godzina 16:30 na rynku w Chorzowie delegacja szkoły: Pani Dyrektor i Martynka wsiadają do kosza zwyżki w towarzystwie strażaka, by umieścić nasze bombki wysoko na choince stojącej przy gmachu poczty.
Po chwili bombki wiszą i jest wesoło.Zdjęcia w albumie fotograficznym
17 grudnia 2014r.
Trzeci Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty. Tym razem oficjalny test Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Na galowo i z egzaminacyjnym ceremoniałem.
12 grudnia 2014r.
Wycieczka klasy piątej do Muzeum Komputerów i Informatyki w Szopienicach. Podróż w czasy, kiedy maszyny cyfrowe zapisywały dane nie na dysku czy pendrive, ale na taśmach perforowanego papieru. Binarne zero to dziurka na taśmie, a jedynka to brak dziurki.
Gry na Atari czy Commodore z prymitywną grafiką niepodobne do dzisiejszych, no z wyjątkiem Minecrafta.
Komputer Odra zajmujący całą piwnicę, pulpity sterownicze maszyn fabrycznych, pierwsze amerykańskie i japońskie laptopy.
Zdjęcia w albumie fotograficznym8 grudnia 2014r.
Mikołajkowy Dzień Sportu.
Plakaty z Mikołajem na sportowo, zawody sportowe, okrzyki sportowe, czekolada od Mikołaja.
Mikołaj w purpurowym płaszczu. Trochę zabawny, trochę groźny. Rózgi też miał, ale mikołajowych rózg nikt poważnie nie traktuje.Zdjęcia w albumie fotograficznym
5 grudnia 2014r.
"Pachnące mydełko" - wyrabianie glicerynowych pachnących, ozdobnych mydełek. Zajęcia dla chętnych.
Zdjecia w albumie fotograficznym
5 grudnia 2014r.
Zakończenie projektu "Bezpieczny Puchatek". Uczniowie klas pierwszych utwalali wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, telefonach alarmowych, ostrożnym korzystaniu z Internetu.
Wykonali test na portalu "Bezpieczny Puchatek."Zdjęcia w albumie fotograficznym
4 grudnia 2014r.
Drugi próbny Sprawdzian Szóstoklasisty z języka angielskiego, języka polskiego i matematyki
27 listopada 2014r.
Zabawa (dyskoteka) andrzejkowa dla klas starszych. Dużo podskakiwania, kręciołków i wymachiwania rączkami bardzo w górę.
Najbardziej żywiołowe wyśpiewanie "Jestem szalona" w dziejach świata. Dlatego zdjęcia mocno niewyraziste i zamazane. Jeśli ktoś nie może się rozpoznać - to trudno. Reklamacji nie przyjmuje się. Było podskakiwać i wymachiwać POWOLI.Zdjęcia w albumie fotograficznym
26 listopada 2014r.
Pierwszy próbny Sprawdzian Szóstoklasisty.
25 listopada 2014 r.
„Światowy Dzień Pluszowego Misia” w naszej bibliotece
25-go listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 112 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.
Nasza biblioteka także włączyła się w obchody tego Dnia. Pani bibliotekarka przygotowała szereg atrakcji dla dzieciaków m.in.:
„Puchatkowe” zabawy:
- „Małe co nieco” – tu chętne dzieciaki wylizywały z talerzyka słodki misiowy przysmak;
- „Niedźwiedzia łapa” – gdzie uczniowie za pomocą rękawicy kucharskiej przenosili zapałki;
- „Portret misia” — tu zabawa polegała na narysowaniu misia z zawiązanymi oczami;
- Błyskawiczny Konkurs wiedzy o misiach dla klas 4-6
Wszyscy uczestnicy zabaw obdarowani zostali zakładkami do książek, słodyczami. Gratulujemy dobrej zabawy!
Konkurs plastyczny „Mój ulubiony Miś”
Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny „Mój ulubiony Miś”. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach a uczestnicy mieli za zadanie namalować dowolną techniką wizerunek postaci literackiej Misia lub własnoręcznie wykonać maskotkę, pacynkę, kukiełkę przedstawiającą Misia. Do biblioteki napłynęło 52 prace, obecnie wystawione w bibliotece wzbudzały duże zainteresowanie uczniów i nauczycieli. Były to portrety misiów, wykonane przeróżnymi technikami plastycznymi. Podziwialiśmy miśki wyklejone kawałkami włóczki, bibułkowymi kuleczkami, kawałkami kolorowych czasopism, łatkami z materiałów i herbaty. Były tez misie z makaronu, z ryżu, kaszy, bułki tartej, kokosu, grochu oraz misie namalowane farbami i kredkami pastelowymi.
Ponadto były misie uszyte z materiału, koca, figurki wykonane z modeliny,
z makaronu i pomalowane na złoto, z włóczki, ze styropianu.Jury miało dylemat komu przyznać I, II i III miejsce a prace oceniali: pani Jolanta Kotala - Dyrektor SP nr 24, pani Anna Chwapińska - nauczyciel plastyki, pani Katarzyna Klimczak - nauczyciel bibliotekarz. Wybrano 20 najładniejszych prac.
Autorzy tych prac otrzymają dyplomy i nagrody na najbliższym apelu.
Oto uczniowie wyróżnieni w konkursie:
Jakub Mierzwa kl. 0
Kansik Paweł kl. 0
Aleksandra Gruszka kl.1a
Vanessa Huras kl.1b
Paulina Sawka kl.1b
Serafin Modelski kl.1 c
Maks Agaciński kl. 2a
Paweł Halarewicz kl. 2a
Karolina Tkaczyk kl. 4a
Martyna Guzy kl. 4a
Joanna Zawierucha kl. 5
Laura Bzdyk kl. 5
Ewelina Żabińska kl. 6
Wiktoria Smudel kl. 6
Natalia Krysztofiak kl. 6
Alicja Piofczyk kl.6
GRATULUJEMY !!!
Zdjęcia w albumie fotograficznym
21 listopada 2014r.
Turniej Scrabble.
XII Turniej Scrabble Szkół Miasta Chorzowa odbył się w SP nr 12. W składzie naszej drużyny były: Martyna Guzy, Wiktoria Janecka i Klaudia Ryndak. Do turnieju dziewczynki przygotowała świetlica szkolna.
Wiktoria i Martyna otrzymały tytuł Najlepszego Grona przy Stoliku.Zdjęcia w albumie fotograficznym
21 listopada 2014r.
Dzień Życzliwości.
Hasłem przewodnim Dnia Życzliwości było: "Uśmiech to podstawa" W tym dniu miało być miło i serdecznie. I było ! Było (prawie) idealnie. W każdym razie staraliśmy się - bardzo. Młodsze klasy wykonały Ordery Życzliwości i Przymilaczki.
Zdjęcia w albumie fotograficznym
18 listopada 2014r.
Konkurs Szkocki
W naszej szkole odbył się Miejski Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii. Co roku tematem jest inna część Zjednoczonego Królestwa. Tym razem Szkocja. Startowało osiem chorzowskich szkół. I miejsce: ZSS nr 1, II miejsce: SP nr 13, III miejsce: SP nr 17
Zdjęcia w albumie fotograficznym
18 listopada 2014r.
Na szóstej lekcji prelekcja specjalisty o dojrzewaniu dla dziewczynek z piątej i szóstej klasy.
17 listopada 2014r.
Wyróżnienie w X Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży
Julka Lazar otrzymała wyróżnienie w Miejskim Konkursie Plastycznym "Drugie Życie Śmieci" organizowanym przez Miejski Dom Kultury.
Praca Julki jest zatytułowana "Śmieciożerca zabawka sprawnościowa"13 listopada 2014r.
Spotkanie z pszczelarzem.
Z pszczelego wosku można zrobić świeczkę. Pszczoły tańczą, tak przekazują informacje. Strażniczki ula testują wracająca pszczołę na trzy sposoby. Test nr 1 to taniec, test nr 2 to zapach, test nr 3 - najważniejszy - bagaż - pszczoła nie może wrócić z pustymi rękami. Obca pszczoła prześliźnie się do ula, jeśli ma nektar.
Pszczoły są mądre. Budowały zamki, twierdze zanim zaczęli to robić ludzie. W ulu tylko pozornie jest zamieszanie i niepokój. Tam każda pszczoła wie co ma robić i po co.Zdjęcia w albumie fotograficznym
12 listopada 2014r.
Na czwartej lekcji klasy czwarte spotkały się z Panem Jackiem Nowakiem: absolwentem Naszej Szkoły, Radnym Chorzowa, pracownikiem naukowym Politechniki Śląskiej.
Pan Jacek zaprezentował uczniom swój zbior starych chorzowskich pocztówek. Opowiedział uczniom, jak niegdyś wyglądało nasze miasto. Prezentacja była ciekawa i pouczająca.Zdjęcia w albumie fotograficznym
12 listopada 2014r.
Akademia z okazji Święta Niepodległości.
Na trzeciej lekcji na sali gimnastycznej spotkaliśmy się uroczyście, na galowo. Poczet wprowadził sztandar, Na bacznośc odśpiewaliśmy hymn. Potem uczniowie klas piątych wyrecytowali okolicznościowe wiersze i dialogi.
Wraz z szóstoklasistami zaśpiewali pieśni patriotyczne: Pierwsza Brygada, Piechota, Czerwone Słoneczko. Ta ostatnia pieśń to na cześć Powstańców Śląskich, którzy trzykrotnie w Powstaniach chwytali za broń walcząc o przynależność Śląska do Odrodzonej Polski.
Nasza Szkoła kultywuje pamieć o Powstańcach, bo dzieje szkoły są ściśle związane z historią Powstań.
Zdjęcia w albumie fotograficznym7 listopada 2014r.
Śniadanie daje moc.
Klasy młodsze przygotowały śniadania. Kolorowe, zdrowe i dużo. A najważniejsze, że samodzielnie zrobione. "Do szkoły po śniadaniu i ze śniadaniem" - to dla zdrowia i urody.
Zdjęcia w albumie fotograficznym
6 listopada 2014r.
Prelekcja o uzależnieniachW dniu 6 listopada 2014 r. w szkole odbyła się prelekcja dla klasy VI na temat profilaktyki uzależnień. Prelekcję prowadziła pani Anna Pyrkosz , terapeutka z Ośrodka Leczenia Uzależnień w Chorzowie.
Zdjęcia w albumie fotograficznym
5 listopada 2014r.
Zebrania z rodzicami.
30 października 2014r.
Pasowanie pierwszoklasistów.
O 16:30 spotkaliśmy się na sali gimnastycznej. Przybył też profesor Jerzy Buzek. To właśnie dostojny gość pasował pierwszoklasistów wielkim ołówkiem na uczniów. Uczniów szkoły, której sam jest absolwentem. Zaskoczenie wizytą całkowite. Bardzo miła niespodzianka.
Było przyrzeczenie uczniowskie, piosenki, wierszyki i wiele, wiele pamiątkowych zdjęć.Zdjęcia w albumie fotograficznym
29 października 2014r.
Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej
Przybyli dostojni goście: Pani Posłanka Maria Nowak, przedstawiciele władz miasta z Prezydentem m. Chorzowa Panem Andrzejem Kotalą, przedstawiciele Rady Miasta, Rady Rodziców, Elektrowni Elcho, dyrektorzy chorzowskich szkół i przedszkoli, projektanci sali i wykonawcy z Chemobudowy Kraków.
Były uroczyste powitania, poświęcenie sali, przecięcie wstęgi. Pan Radny Jacek Nowak (absolwent naszej szkoły) wspominał swoje szkolne lata. Wiele życzeń, by piękny nowy obiekt służył kolejnym pokoleniom mieszkańców Chorzowa Starego, szczególnie dla rozwoju umiejętności i sprostania sportowym ambicjom.
Uczniowie w inscenizacji opowiedzieli o starożytnych i współczesnych dyscyplinach sportowych. Greckie tuniki, greckie wieńce oliwne - to na cześć twórców idei olimpijskiej i kolebki europejskiej cywilizacji. Radosne i żywiołowe piosenki nadały przedstawieniu młodzieńczej energii. A potem były prezentacje umiejętności akrobatycznych i tanecznych naszych uczniów.
Na koniec wielkie DZIĘKUJEMY i pamiątkowe medale.
... Ale jest jeszcze COŚ. Pani Dyrektor powiedziała o nowych staraniach. O boisko. Także nowoczesne i ładne, jak sala. Fajnie jest oczekiwać czegoś ładnego. Znamy tą radość.Zdjęcia w albumie fotograficznym
13 października 2014r.
Rajd szkolny do lasów raciborskich i Szymocic.
Zdjęcia w albumie fotograficznym
3 października 2014r.
Wybory do Samorządu Szkolnego. Demokratyczne. Tajne. Powszechne. Przewodniczącą Szkoły została Wiktoria Szlajter. Zastępcą przewodniczącego: Klaudia Ryndak. Skarbnikiem: Martyna Guzy.
18 września 2014r.
Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny - niegdyś uczeń Naszej Szkoły - został Honorowym Obywatelem Miasta Chorzowa. Uroczystość nadania tej godności odbyła się w Sali Posiedzeń Rady w Urzędzie Miasta.
Zaproszona była delegacja Naszej Szkoły z Panią Dyrektor. Uczniowie klasy szóstej wręczyli Arcybiskupowi kwiaty i symboliczny podarunek. Okazja do sentymentalnych wspomnień, dla nas duma i wielka radość.
Zdjęcia w albumie fotograficznym18 września 2014r.
Spotkanie pierwszoklasistów z przedstawicielami Policji , naszym dzielnicowym Jarosławem Kotułą oraz Michałem Borkiem.
Tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze. Nasi uczniowie uczyli się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, niektórych przeprowadzał sam Sznupek. Były też prezenty dla dzieci, ale zdecydowanie największą atrakcją był Sznupek, sympatyczny stworek, który ośmielał pierwszaków.
Ciekawe skąd dzieci wiedziały, kto nim był? Brawa dla Sznupka.
Zdjęcia w albumie fotograficznym18 i 19 września 2014r.
Zbiórka elektrośmieci w Naszej Szkole pod hasłem Nasze Miasto bez Elektrośmieci. Zużytych części i urządzeń elektronicznych i elektrycznych nie można zwyczajnie wyrzucić na śmietnik.
Aby się ich pozbyć, trzeba je odstawić do specjalnych punktów lub skorzystać z takiej akcji, jak prowadzona u nas.10 września 2014r.
Pierwsze zebranie z rodzicami w nowym roku szkolnym.
Informacje o projekcie edukacyjnym finansowanym ze środków Unii Europejskiej, planach imprez i rajdu szkolnego, bieżące dotyczące zagadnień organizacyjnych i wychowawczych.
Spis dodatkowych dni wolnych jest w zakładce Rok Szkolny 2014/152 września 2014r.
Prezydent Chorzowa u pierwszaków
Pierwszoklasistów odwiedził specjalny gość - Prezydent Miasta Chorzowa Pan Andrzej Kotala. Życzył uczniom sukcesów. Pytał o pierwsze wrażenia z pobytu w szkole. Podarował każdemu dziecku zabawkę: jojo. Była duma i radość, że osobiście poznaliśmy prezydenta.
Gość rozmawiał też z rodzicami uczniów.Zdjęcia w albumie fotograficznym
1 września 2014r.
Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015
W Starochorzowskim Domu Kultury spotkaliśmy się wszyscy w galowych strojach. Byli pierwszoklasiści z wielkimi tytami pełnymi słodyczy. Licznie przybyli też rodzice najmłodszych uczniów. Poczet sztandarowy towarzyszył doniosłej chwili. Odśpiewaliśmy hymn państwowy. Pani Dyrektor życzyła nam powodzenia w nowym roku szkolnym i licznych sukcesów.
Drugoklasiści wierszykiem i piosenką powitali klasy pierwsze. Poznaliśmy wychowawców i plan lekcji na jutro.
Do zobaczenia, do jutra.Zdjęcia w albumie fotograficznym
30 czerwca do 13 lipca 2014r.
Obóz letni w Łebie
W tym roku pogoda w Łebie dopisywała przez cały turnus. Atrakcji było wiele. Próbowaliśmy swoich sił w rozgrywkach sportowych. Były zawody pływackie, wspinaczka ściankowa, tenis stołowy, no i oczywiście Turniej Piłki Nożnej.
Wspaniała była wycieczka do Malborka, gdzie zgłębialiśmy tajniki życia średniowiecznych rycerzy, podziwialiśmy mury pięknego i ogromnego zamku krzyżackiego, siedziby Wielkiego Mistrza.
Pogubiliśmy się w labiryncie leśnym (na szczęście do mety dotarli wszyscy). Ochrzciliśmy nowych członków łebskiej ferajny i poćwiczyliśmy salta na ruchomych wydmach. Mokry i wesoły był spływ kajakowy.
Karaoke to też nasza mocna strona - byliśmy najlepsi. W parku linowym spostać zadaniu przejścia całej trasy było niełatwo, ale daliśmy radę.
Za rok też jedziemy. A teraz zbieramy siły na narciarski obóz zimowy.Zdjęcia w albumie fotograficznym